اگه گفتید مجسمه های تهران کی دزدیده ؟

تهرا ن با جمعیت های رنگی اش، سیاسی ترین شهر خاورمیانه در چند ماه گذشته بود.مناسب ترین سوژه برای بازخوانی تراژدی دموکراسی درجهان هایی که هنوزاهنوز بی خیال پایان یافتن عصر انقلاب ها، دل به دگرگونی بسته اند و اوضاع فلک رابهتر از این می خواهند . جهان دوم و سوم نهاد ناآرام جهان کمتر توسعه یافته اند و نا آرامی هایشان هر از چند در زلزله های سیاسی بروز می کند.

تهران پایتخت اعتراض های رنگی این روزها در موج خیز زلزله،باید آن جمعیت ۵ میلیونی اش را پس بزند.

 این کلام رییس جمهور راه یافته به عمارت پاستوربود و تیتر داغ اولین روزنامه هایی که ازغوغا ی توقیف و لغو امتیازجسته بودند:

"تهران را خالی کنید"

تهران،تهران زلزله شد و شهر گناهان بزرگ نابخشودنی

تهران......تهران.....زلزله......زنا

 پیشگویان و آینده بینان عذاب  را به زلزله آمیخته دیدند و در نماز آدینه هشدار دادند.

.....اول نوبت مجسمه ها بود،مجسمه های بی کس مانده در بوستان ها ،چشمان بی رنگشان را به تهرانی دوختند که باید خالی می شد ومی لرزیدومجسمه ها زودتر از ساکنان تهران لرزیده بودند.

دزد مجسمه های تهران گوشش به هشدارها نبود و بی خیال زلزله و اعتراض و خون و گلوله،تندیس ها و سر دیس ها را پیاده کرد تا قبل از هر چیز و هر کس تهران را ترک کنند .

تهران......  مجسمه بی مجسمه ، خالی از احساس مجسم هنر مندان ایرانی

توبه کنید

دزد  مجسمه توبه نمی کند

۹ بار مرتکب می شود

در تاریک وروشن شهری که شهردارش سرداری بیداراست

در تاریک و روشن شهری که امن و امان است

ومجسمه ها آسوده خوابیده اند در آغوش دزد ها

خیال بد نکنید تهران شهر زلزله است....فقط

دزد مجسمه های تهران زلزله و گناه و رمالی را نمی فهمد وقتی که این مجسمه های  برنزی خو ب ذوب می شوند.

 در روزهایی که هر چیزی را خوب می توان ذوب کرد حتی حرمت نمازگزارانی که در نماز جمعه از زنا بر حذرشان می دارند، مجسمه که سهل است ....

آن روزها که بر تهران زلزله رفت همه چیز ذوب شد و آتش گرفت

یادتان هست ......

تهران ......اردیبهشت ۸۸ ..............

حالا تهران خالی از مجسمه هاست..       
"بر سر مجسمه های تهران چه آمده است؟" خبرهای رسمی ، این سوال را چنین پاسخ می دهند: "به سرقت رفته اند." ؛ از جمله مدیر هنرهای تجسمی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در این باره چنین می گوید: سارقان ، گروهی با دستگاههای برش و جرثقیل  هشت مجسمه را سرقت کرده اند.

با این حال این که گفته می شود مجسه ها به سرقت رفته اند ، نمی تواند مانع گمانه زنی های دیگر در این باب شود.
چند روز پیش ، یکی از خبرنگاران عصرایران ، وقتی متوجه می شود مجسمه ستارخان سرجایش نیست ، از مسوولان پارک علت را می پرسد و آنها جواب می دهد: "برده ایم برای تعمیرات." و البته این سخن قابل باور بود زیرا مجسمه درست مقابل دفتر پارک و نگهبانی آن نصب شده بود.

اما بعد که تعداد دیگری از مجسمه ها غیب شان زد ، اعلام شد که مجسمه ستارخان را هم ربوده اند!

حال سوال جدی که کسی بدان نپرداخته این است که آیا واقعاً این مجسمه ها را دزدیده اند یا آن که به این اسم در حال جمع کردن مجسمه های مشاهیر ایرانی از سطح شهر هستند؟

اگر دزدیده اند که باید تن همه پایتخت نشینان بلرزد که در شهری چنین نا امن زندگی می کنند ؛ شهری که پلیس در آن حضور شبانه روزی (فیزیکی و از طریق دوربین ها)دارد اما نه یک مجسمه و دو مجسمه کوچک و جیبی ، که هشت مجسمه بزرگ برنزی را به صورت گروهی ، با دستگاه های برش و جرثقیل و لابد با کلی سر و صدا ، آن هم در خیایان ها و پارک های مرکز شهر و نه از پستوها ، می دزدند و کسی هم متوجه نمی شود!

اگر در معابر عمومی ، سرقت هایی به این بزرگی می شود و پلیس متوجه نمی شود ، وای بر ما و خانه ها و ماشین ها و بچه های مان که دزدها برای بردن این ها نه دستگاه برش می خواهند و نه جرثقیل!

اگر هم دزدیده نشده اند ، پس ماجرا چیست؟

آیا مسوولان دستور داده اند مجسمه های مشاهیر جمع آوری شوند و برای آن که اعتراضات مردم بلند نشود ، به گردن دزدها بیندازند؟!
اگر هم این گونه نیست ، دو گروه دیگر را می توان مظنون دانست: دزدها و خودسرها.

دزدها که مشخص است هدف شان چه می تواند باشد و اخبار رسمی هم همه تقصیر ها را متوجه آنها می داند ، اما نباید در تحقیقات مربوط به این پرونده ، از کنار خودسرهایی که اجتهاد شخصی می کنند و وارد گود عمل می شوند ، با بی اعتنایی گذشت.
آیا این بار نیز شاهد شاهکار دیگری از آنها با بهانه هایی مانند حرام بودن مجسمه سازی یا مخالفت با مشاهیر ایرانی و ایرانیت زدایی و نظایر این هستیم؟!

به هر حال ، غیب زدن های زنجیره ای مجسمه های تهران را نباید دستکم گرفت ، چه آن که اگر واقعاً قضیه "سرقت" بوده ، پلیس باید پاسخگو باشد و اگر مساله دیگری در میان است باید برای مردم مشخص شود.نظرات :


اگه می خواهید بفهید اوضاع امنیتی تهران چه خبر یک سری برید به کلانتری های سطح شهر قسمت دایره تجسس اونوقت می فهمید که چه اتفاق هایی در ارتباط با سرقت اموال مردم در شبانه روز می افته.اخیرا دزدهای کیف قاپ و حتی زورگیر توجهشون معطوف شده به افرادی که از خودپرداز پول می گیرند. افرادی که 100 الی 200 هزار تومان پول می گیرند را نشان کرده و پس از تعقیب در یک فرصت مناسب حتی اگه در خونه شخص باشه اقدام به سرقت می کنند. خواهش می کنم این مطلب را در سایت قرار بدهید تا مردم بدانند و بیشتر مراقب خودشون باشند. من خودم چند وقت پیش قربانی گروهی زورگیر شدم که با قمه به من حمله کردند و کیف پول جیبی من را که مبلغ 200 هزار تومان پول توش بود به زور گرفته و متواری شده اند. در مورد اقلام فلزی هم اگه از افرادی که ساختمان می سازند بپرسید به شما می گویند که در مراحل ساخت اگر کوچکترین غفلتی صورت بگیره سارقین آهن و میلگرد اقدام نموده و دست به سرقت می زنند. تازه آهن جزو فلزاتی که از قیمت پایین تری قرارداره، توی گزارش گفتید مجسمه برنزی بوده و این عجیب نیست که با توجه به قیمت برنز که خیلی بیشتر از آهن هست سارقین دست به سرقت زده اند.

من هم همین نظر رادارم دزدیدن این مجسمه ها مثل کف زنی نیست باید جوابی قانع کننده داشته باشند و نه بعد از مدتهای زیاد در همین چند روز باید جواب دهند.

کار کار انگلیسی ها هست آقا !

دایی جان ناپلئون
کار خود سر هاست.با حمایت بعضی ها.

حالا خدا میدونه اصل ماجرا چیه اما مسلما 9تا مجسمه نمی تونه در چند روز متوالی اون هم با توجه به نیاز به سر صدای فوق العاده بالا برای کندنشون از بین بره و دست هیچ کسم رو نشه
البته ناگفته نمونه از آنجا که "ما میتوانیم" انجام هر کاری در ایران درسته!!!

واقعا مملکت جالبی داریم

دست آمریکای جهانخوار و اسرئیل در میانه

آقایان شعور ملت را دست کم نگیرند،فقط همین؟!

آخه این مجسمه ها که مشابه نداره به درد همه هم که نمیخوره آب کردنش هم که راحت نیست پلیش به راحتی رد یابی میکنه البته اگر سارقی باشه من نمیدانم ما که یک گل می کنیم صد تا سوت میشنویم یک کیسه گچ میگیرم صد نفر از شهرداری دنبال تخلف است چجوری وسط شهر مرکز پایگاههای شهری با چرتقیل چیزی برده میشود آنهم نه یکی نه دوتا ......

کار استکبار جهانی و منافقان کوردل می باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

احتمالا" بدلیل اشکال شرعی جمع آوری شده . سرقت اینگونه اشیا چندان اسان نیست . فکری به حال زور گیرها و کیف قاپها شود.مگر کلانتریها گشت موتوری و گشت مخفی ندارند؟

واقعاً خیلی مسخره است.
تمام معابر تهران با دوربین تحت کنترل است اونوقت به همین سادگی این همه مجسمه ربوده میشوند؟!!!

مجسمه مادر و فرزند در شهرک غرب دقیقا پشت پاسگاه پلیس 24 ساعته بود. این خیلی خیلی برای من عجیب هست که مجسمه ای به اون بزرگی و سنگینی و جلوی چشم پلیس چطور دزدیده شده. یه جورایی با عقل جور در نمیاد آخه.....

اگرمسوولین اعتماد مردم را می خواهند بایدپاسخگو باشند!!

مطمئنا بحث سرقت نیست بحث ایران زدایی با توجه به افکار و عقاید بعضی ها که فقط نوک دماغشان را می بینند میتواند باشد مثل خیلی از کارها و شخصیت ها که زیر سوال رفته اند ..

این کار دوحالت داره

1 - اینکه کار سارقان هست و به راحتی این مجسمه های بزرگ رو سرقت میکنند بدون اینکه کسی متوجه بشه که این نشون دهنده این هست که شعار دولت و نیروی انتظامی در ایجاد امنیت یه دروغ بزرگه

2- یا اینکه کار خود مسئولین برای حذف نام بزرگان ایران هست

که اگه واقعا منصف باشیم وبا عقل بسنجیم اولی تقریبا امکان نداره

سلام
اصلا موضوع دزدی نیست و شهردار به کنایه به این اشاره کرده. چطوریه که مجسمه ای داخل دانشکده دامپزشکی با نگهبان دزدیده! می شه. همش برنامه هستش

دقیقا واتسون عزیز! پس چه کسیست که می تواند مجسمه را بردارد اما احتیاج دارد آنرا دزدی جا بزند!

یک انگیزه می تواند این باشد که مجسمه ها را بدزدی برای شهر های کوچک در شهرستان!
شاید انگیزه ی دیگر مسائل سیاسی و مفتضح کردن نیروی انتظامی باشد.
به نظ
ر می رسد هزینه ی دزدیدن و آب کردن مجسمه ها (هزینه ی فرز و ابزار برش، جرثقیل، احتمال دستگیر شدن و ذوب کردن فلز) بیشتر از درآمد آن یعنی 6 میلیون تومانی که همشهری جوان تخمین زده است.

همه چیزسریالیش راشنیده بودیم الامجسمه دزدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

 

راستی نظر شما دوست عزیز چیه ؟ لبخند

/ 0 نظر / 11 بازدید